środa, 17 grudnia 2014

Bezcenna radość dzieckaKochani
Piszecie jeszcze listy? Takie tradycyjne, nie internetowe. A kartki świąteczne? Zdarza Wam się jeszcze wysyłać Pocztą Polską? :)

Powyżej mój Pierworodny w trakcie ulubionego zajęcia czyli malowania.
Tym razem jednak malował nie dla nas, ale dla kolegów z Marzycielskiej Poczty. Dwa lata temu wrzucał tylko kartki do skrzynki, dziś uczestniczy w wysyłaniu kartek od początku do końca. Wybiera kartki, maluje obrazki, sam się podpisuje, wysyła. I widzę ile sprawia mu to radości, jakie emocje towarzyszą mu przy wysyłaniu.

Jeśli wysyłanie może sprawdzić dziecku tyle radości, to wyobraźcie sobie ile uśmiechu i frajdy może przynieść innemu dziecku taka mała kartka dostarczona przez listonosza. 
Mamy jeszcze kilka dni na wysyłanie. Zachęcamy Was do tego gorąco.
Wystarczy wejść na http://marzycielskapoczta.pl/  i spisać adresy. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje, także kalendarz z urodzinami Dzieciaków.
Radość dziecka jest bezcenna. W tym przypadku wystarczy znaczek i odrobinę serca przelanego na kartkę.
Pamiętajcie:
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat"
J. Korczak

Pozdrawiam i ściskam,
Kasia 


2 komentarze:

 1. Rewelacyjny pomysł z tymi kartkami.
  Pamietam czasy gdy wszytsko wysyłało się za pośrednictwem poczty i pamiętam jak bardzo cieszyły takie kartki, ile emocji gdy przychodził list.
  Pamietam jak czekałam na listy od mojego chłopaka a obecnego męża, do dzisiaj trzymam je na strychu w pudełku z czerwona kokardką.
  Ja tez zachęcam "ludzie piszcie kartki świąteczne"" To taka cudowna tradycja!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Tyle radości można sprawić dziecku, które czeka na kontakt z innymi. Marzycielska Poczta to naprawdę fajna akcja, która daje dzieciom ogromną radość. Warto wysłać chociaż jedną kartkę. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Dziękuję ślicznie za komentarz i zapraszam ponownie :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...