sobota, 21 lutego 2015

Pytania czterolatka

Z CYKLU: PYTANIA CZTEROLATKA


Przeciętny czterolatek zadaje 437 pytań dziennie. Podobno. Czasami mam wrażenie, że więcej, ale może mi się nakładają pytania Kuby i Gabrysia. W każdym razie coraz częściej czuję się jak chodząca encyklopedia. A na odpowiedź "nie wiem Skarbie", moje dziecko pełnym zawodu głosem pyta "nie wiesz?". No bo jak to, jak mama nie wie to kto? To jak z tym powiedzeniem, że jak mama nie znajdzie zguby to znaczy, że przepadła.


Pytań jest ogrom, a najlepsze jest to, że chłopcy je zadają i nie zawsze czekają na odpowiedzi. Ty, matko zastanawiasz się jak zgrabnie odpowiedzieć czterolatkowi czym się różni chłopiec od dziewczynki, a on w tym czasie wymyśla następnych naście pytań. Odpowiadasz jak chomik na karuzeli. Dobrze, że od czasu do czasu swój pęd do wiedzy kierują ku tacie. On ratuje także wtedy, gdy z mojej czaszki zwyczajnie dymi :) 

Przykładowe pytania tylko z dzisiejszego przedpołudnia:

Ile ludzi jest na świecie?
Dlaczego mówi się poranek, chociaż jest ranek?
Wiosna idzie, to kiedy przejdzie obok naszego domu?
Co robiliście jak nas nie było? 

No i to ostatnie pytanie, to było zaskoczenie na maksa. No bo co robiliśmy? Niezawodny tata podjął się odpowiedzi: "No co robiliśmy? Pracowaliśmy cały czas."

Uświadomiliśmy sobie, że mogliśmy mieć dużo wolnego czasu, ale woleliśmy poświęcać go pracy. Dzisiaj też pracujemy, ale praca zeszła na dalszy plan. Poza tym, staramy się robić to co lubimy. Faktycznie dzieci przewartościowują całe życie :)


1. A Wy co robiliście zanim pojawiły się dzieci? 
2. Co chcecie zrobić zanim się pojawią?

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

2 komentarze:

 1. ,,Wiosna idzie, to kiedy przejdzie obok naszego domu? " rozbroiło mnie to pytanie :)
  Zanim się pojawią planów mam mnóstwo, ale coraz częściej myślę o tym jaka będzie moja rodzina... masz super dzieciaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa. Chłopcy są fantastyczni, nie sposób się z nimi nudzić :) Jestem pewna, że stworzysz wyjątkową Rodzinkę. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Dziękuję ślicznie za komentarz i zapraszam ponownie :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...